Haber Tahtası

Ferhat Göçer “Kendimi Sabahattin Ali’ye Teslim Ettim”

ferhat-gocer-kendimi-sabahattin-aliye-teslim-ettim

Türk Edebiyatı’nın en değerli isimlerinden biri olan Sabahattin Ali’nin hayatından kesitlerin yer aldığı ve Ferhat Göçer’in tek kişilik performansıyla hazırlanan ‘Aldırma Gönül’ 11 Aralık’ta UNIQ Hall’de seyircisiyle buluşuyor.
10 Aralık 2019 Salı 15:19

  Ferhat Göçer 25 yılı aşkın sanat yaşamında hiç bu kadar heyecanlanıp hiç bu kadar yorulmamıştı. Tiyatro ve Sabahattin Ali severlerin sabırsızlıkla beklediği müzikli oyun “Aldırma Gönül”  için Ferhat Göçer yoğun bir hazırlık aşamasını artık geride bırakıyor.  Dünyaca ünlü yazarımızı daha yakından tanımaya başlayınca, çektiği sıkıntıları ve dramatik hayat hikayesini iyice kavradıkça kendisiyle çok büyük bir bağ kurduğunu belirten Göçer “Sabahattin Ali’yle tarif edilemez duygusal bir empati kurdum. Bazı noktalarda özdeşleştiğimi hissettim ve oyunda da Sabahattin Ali’yi oynamak değil de gerçekten onu kendi içimde hissederek canlandırmaya çalışıyorum. Ruhumu ona teslim ettim” derken, oyunun yönetmeni Ezel Akay’ın yönlendirmesiyle de Ali’ye görünüş olarak benzemek için ilk adımlarını attı.

Yoğun bir prova dönemi geçiren Ferhat Göçer tiyatro oyunun yanı sıra, oyunda söylediği şarkılardan oluşan albüm için de çalışmalarını sürdürüyor. “Göklerde Kartal Gibiydim”, “Geçmiyor Günler” ve “Eşkiya Dünyaya Hükümdar Olmaz” şarkılarına Kemal Başbuğ yönetmenliğinde klip çeken Ferhat Göçer saçlarını önce beyaza ardından sarıya boyattı.

Hapishane platosunda çekilen fotoğraflarda Göçer, Sabahattin Ali imajıyla dikkat çekerken 11 Aralık’taki “Aldırma Gönül” müzikli oyunu için ruhen ve bedenen hazır olduğunu söyledi.



Haber okunma sayısı: 548



Yazdır

YORUM EKLE

Yorum Başlığı

Yorum

YORUMLAR

Tüm Yorumlar
  • Bu habere henüz yorum yapılmamış. İlk yorum yapan siz olun.

DİĞER HABERLER

KATEGORİLER


İSTANBUL - HAVA DURUMU

ISTANBUL